Kalendarium

2013

20.08. Wrocław (Pol)
Forum Musicum
gościnnie:
Irene Klein - viola da gamba
Yves Bilger - klawesyn
Hans-Martin Rux - trąbka barokowa
program koncertu:
Si suoni la tromba

2012

28.01. Halle (D)
Musik im Händel-Haus
gościnnie:
Hannah Morrison - sopran
Alin Deleanu - kontratenor
Jarosław Thiel- wiolonczela barokowa
program koncertu:
Muzyka na zamku w Hanowerze
03.06. WDR 3
Audycja radiowa z fragmentami koncertu w w Mönchengladbach (23.01.2009)
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły

2011

12.03. Beek (NL)
Concertserie Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
gościnnie:
Franz Vitzthum - kontratenor
Heike Johanna Lindner - viola da gamba
program koncertu:
Muzyka na zamku w Hanowerze
04.06. Sztokholm (S)
Stockholm Early Music Festival
gościnnie:
Daniel Deuter - skrzypce barokowe
Margret Baumgartl - skrzypce barokowe
Irene Klein - viola da gamba
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły
15.06. Potsdam (D)
Musikfestspiele Potsdam Sanssouci
Koncert salonowy
program koncertu:
Odcienie Miłości
16.06. Potsdam (D)
Musikfestspiele Potsdam Sanssouci
gościnnie:
Jana Chytilová - skrzypce barokowe
Margret Baumgartl - skrzypce barokowe
Lothar Haass - altówka barokowa
Irene Klein - viola da gamba
program koncertu:
Pomiędzy Warszawą a Dreznem
muzyka dworska i kościelna w czasach saskich
02.07. Lublin (PL)
Festiwal Muzyka Dawnej Europy
gościnnie:
Franz Vitzthum - kontratenor
program koncertu:
Muzyka na zamku w Hanowerze

2010

24.07. Glückstadt (D)
Schleswig-Holstein Musik Festival
gościnnie:
Jana Chytilová - skrzypce barokowe
Margret Baumgartl - skrzypce barokowe
Irene Klein - viola da gamba
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły
25.07. Drezno (D)
Zamek Moritzburg
Musikalische Vespern - Alte Musik auf historischen Instrumenten (21. seria)
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły
10.12. Kolonia (D)
Ursulinenkirche
gościnnie:
Franz Vitzthum - kontratenor
Petr Wagner - viola da gamba
program koncertu:
Baroque in Hanover – court music Prezentacja najnowszej płyty CD
  Przy współpracy z Hochschule für Musik Köln oraz Polskim Instytutem w Düsseldorfie. Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
   
 

2009

23.01. Mönchengladbach (D)
Schloss Rheydt
WDR 3 Alte Musik in NRW
gościnnie:
Dagmar Valentová - skrzypce barokowe
Irina Kisselova - skrzypce barokowe
Holger Faust-Peters - viola da gamba
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły
31.01. WDR 3
godz. 20:05 - 22:00
transmisja radiowa koncertu
w Mönchengladbach (23.01.)
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły
19.02. - 22.02. Wuppertal (D)
Immanuleskirche
Nagranie dla firmy płytowej
ARS Produktion
gościnnie:
Dagmar Valentová - skrzypce barokowe
Margret Baumgartl - skrzypce barokowe
Holger Faust-Peters - viola da gamba
program:
Klejnoty polskiego baroku
  Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Adama Mickiewicza.
 
06.05. Kraków (PL)
Zamek Królewski na Wawelu
gościnnie:
Robert Vanryne - trąbka barokowa
Holger Faust-Peters - viola da gamba
program koncertu:
Si suoni la tromba
07.05. Katowice (PL)
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
na zaproszenie IPiUM Silesia
gościnnie:
Robert Vanryne - trąbka barokowa
Holger Faust-Peters - viola da gamba
program koncertu:
Si suoni la tromba
09.05. Beek (NL)
Concertserie Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
gościnnie:
Robert Vanryne - trąbka barokowa
Holger Faust-Peters - viola da gamba
program koncertu:
Si suoni la tromba
25.06. Tyrol (I)
Merano Festival - Soirees in the Castle of Tirol 2009
gościnnie:
Franz Vitzthum - kontratenor
program koncertu:
Odcienie Miłości
03.07. Stary Sącz (PL)
XXXI Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej
program koncertu:
Odcienie Miłości
04.07. Zakopane (PL)
Jasny Pałac
na zaproszenie Towarzystwa Edukacji Artystycznej w Zakopanem
program koncertu:
Miłosne uniesienia
31.07.
01.08.
Magnano (I)
Festiwal Musica Antica a Magnano
gościnnie:
Robert Vanryne - trąbka barokowa
Leonhard Bartussek - wiolonczela barokowa
program koncertu:
Si suoni la Tromba
11.11. Norymberga (D)
Germanische Nationalmuseum Nürnberg
w ramach Musica Antiqua na zaproszenie Bayrischer Rundfunk
gościnnie:
Dagmar Valentová - skrzypce barokowe
Margret Baumgartl - skrzypce barokowe
Holger Faust-Peters - viola da gamba
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły
03.12. Bayerischer Rundfunk (BR-Klassik)
godz. 19:05 - 21:00
transmisja radiowa koncertu w Norymberdze (11.11.2009)
program koncertu:
Z Krakowa do Gdańska – muzyczna podróż wzdłuż Wisły
14.12. - 17.12. Wuppertal (D)
Immanuleskirche
Nagranie dla firmy płytowej
ARS Produktion
gościnnie:
Franz Vitzthum - kontratenor
Petr Wagner - viola da gamba
program:
Muzyka na zamku w Hanowerze
  Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Adama Mickiewicza.
 
 

Dotychczasowe angaże 

Niemcy

Filharmonia w Kolonii - Philharmonie Veedel (2008)
Międzynarodowy Festiwal Händlowski (Getynga - 2005)
Muzeum Instrumentów (Berlin - 2007, 2006, 2005)
Filharmonia w Kolonii (2007)
Festiwal Caputher Musiken (Schwielowsee - 2007)
Quedlinburger Musiksommer (Quedlinburg - 2007)
Beethovenfest (Bonn - 2007)
Friedenauer Kammerkonzerte (Berlin - 2006, 2005)
Zamek w Köthen - na zaproszenie Köthener Bach Gesellschaft (2007)
Ekhof-Festival (Gota - 2005)
Musik in den Häusern der Stadt (Kolonia - 2008)
Festiwal Musica Viva (Bissendorf-Schledehausen - 2005)
Barockfest Münster (2005)
Kölner Musiknacht (Kolonia - 2005)
Bünder Dammhauskonzerte (Bünde - 2008, 2005)
Klang im Kloster (Frankfurt nad Menem - 2004)
Gothaer Konzertreihe (Getynga - 2004)
Bad Kissingen (2008)

Austria

Na zaproszenie Jeunesse - Musikalische Jugend Österreichs

Liechtenstein Museum (Wiedeń - 2006)
Landeskonservatorium (Innsbruck - 2005)
Gmunden (2006)
Horn (2006)

Francja

Festival des Cathédrales de Picardie (Septmonts - 2008)
Festival des Cathédrales de Picardie (Chambly - 2007)

Polska

Wieczory Wawelskie (Kraków - 2006, 2004)
XV Festiwal Muzyki Dawnej (Warszawa - 2005)
Festiwal Muzyka i Architektura (Toruń - 2004)

Luksemburg

Filharmonia w Luksemburgu (2008)
Philharmonie Doheem (Senningerberg - 2004)

Estonia

Athena Center (Tartu - 2008)
Viljandi Early Music Festival (Viljandi - 2008)

Hiszpania

Festival de Música Antiga de Tiana (Barcelona - 2008)

Republika Czeska

Festival Concentus Moraviae (Hustopece - 2008)