Iwona Leśniowska-Lubowicz        Paulina Kilarska        Stanisław Gojny        Goście

Stanisław Gojny

urodził się w Chorzowie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. G. Fitelberga w Chorzowie, a następnie katowicką Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. Podczas studiów w Katowicach zetknął się z praktyką wykonawczą muzyki renesansu i baroku na instrumentach z tych epok, co skłoniło go do podjęcia studiów w Krakowie w klasie lutni Jerzego Żaka.

Po dwóch latach wyjechał na dalsze studia w Hochschule für Musik Köln, które ukończył w 2001 roku pod kierunkiem prof. Konrada Junghänela. Następnie studiował u prof. Hopkinsona Smitha w Schola Cantorum Basiliensis, oraz prof. Stephena Stubbsa w Hochschule für Künste Bremen. W czasie studiów uczestniczył w lutniowych kursach mistrzowskich u Nigela Northa, Dawida Millera, Williama Cartera, a także w kursach interpretacji muzyki dawnej w Wilanowie, Cambridge, Darttington oraz Innsbrucku.

Obecnie mieszka w Kolonii i koncertuje jako solista oraz kameralista m.in. z takimi zespołami jak Tölzer Knabenchor, Musikalische Compagney Berlin, Dresdner Barockorchester, Baltic States Baroque Orchestra, Barocktrompeten Ensemble Berlin. Występował podczas Bremen Musikfest, Michael Praetorius Musiktage, Barockfest Münster, Festival d'Ambronay. W Polsce koncertował m.in. z Camertą Silesia, Cantores & Collegium Viridimontanum, oraz Il Tempo. W 2001 roku odbył tournee z Baroque Academie d'Ambronay pod dyrekcją Christopha Rousseta.