Iwona Leśniowska-Lubowicz        Paulina Kilarska        Stanisław Gojny        Goście

Paulina Kilarska

urodziła się w Krakowie, gdzie otrzymała podstawowe wykształcenie muzyczne w grze na fortepianie. Następnie ukończyła klasę fortepianu i klawesynu w Państwowym Liceum Muzycznym im. F. Chopina w Krakowie pod kierunkiem B. Mackiewicz. Mając lat dziewiętnaście rozpoczęła studia jako stypendystka Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Sztokholmie w klasie klawesynu prof. Mayumi Kamaty.

Po ukończeniu konserwatorium w Sztokholmie przeniosła się do Kolonii, gdzie ukończyla studia podyplomowe w klasie klawesynu prof. Ketila Haugsanda oraz w klasie muzyki kameralnej pod kierunkiem prof. Konrada Junghänela. Paulina Kilarska brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak znakomitych muzyków jak: Jaques Ogg, Lars-Ulrik Mortensen, czy Jesper B. Christensen.

Podzas pobytu w Szwecji koncertowała m.in. z orkiestrą Camerata Nycopiensis. Obecnie poza alla polacca występuje między innymi z zespołami La Dolcezza, Kantaten Kammerorchester Düsseldorf, Capella st. Lamberti Oldenburg, Aurora Musicale oraz jako solistka.

Od roku 2005 Paulina Kilarska zajmuje się również naprawą i renowacją klawesynów w warsztacie budowniczego historycznych instrumentów klawiszowych Dietricha Heina.