Iwona Leśniowska-Lubowicz        Paulina Kilarska        Stanisław Gojny        Goście

Iwona Leśniowska-Lubowicz

Iwonapo 10 latach nauki gry na fortepianie, studiowała śpiew solowy na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Ch. Elssnera. W 2005 roku ukończyła studia podyplomowe w Hochschule für Musik Köln w klasie muzyki kameralnej (Kammermusik - Alte Musik) prof. Konrada Junghänela, a w 2006 studia podyplomowe (Konzertexamen) w klasie śpiewu solowego prof. Barbary Schlick. Swoje umiejętności wokalne kształciła na wielu kursach interpretacji muzyki wokalnej w kraju (Kraków, Przemyśl, Wrocław, Duszniki - Zdrój) i za granicą (Händel-Akademie w Karlsruhe).

Jako solistka występowała z wieloma zespołami muzyki dawnej m.in. Collegio di Musica Sacra, Dolnośląski Chór i Orkiestra Barokowa, Cantores Minores Wratislavienses, Il Tempo, Cantus Cölln. W 2000 roku jeszcze jako studentka współpracowała z Operą Dolnośląską we Wrocławiu (Czarodziejski flet W.A. Mozarta). Występowała na takich festiwalach jak: Wratislavia Cantans, Festival d'Ambronay, Barockfest Münster, Klang im Kloster, Muzyka i Architektura, Musica Viva, Ekhof-Festival i Internationale Händel-Festspiele w Getyndze.

W 2001 roku odbyła tournee jako solistka Europejskiej Akademii Barokowej d'Ambronay we Francji pod kierunkiem Ch. Rousset'a. W czerwcu 2004 debiutowała z orkiestrą Nordwestdeutsche Philharmonie w kolońskiej Filharmonii pod dyrekcją H.W. Florina. W 2004 raku dokonała nagrania płyty Jasnogórska Muzyka na Boże Narodzenie wraz z zespołem muzyki dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu Floripari.

W 2005 roku śpiewała partię Clarice (J. Haydn- opera Il mondo della luna) w teatrze muzycznym w Münster. Dwukrotnie (2002, 2005 r.) brała udział w międzynarodowych transmisjach radiofonicznych EBU (Europejska Unia Radiowa). W latach 2005-2007 była solistką Junge Ensemble Rheinoper - Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorfie. Obecnie jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej.