Zespół alla polacca

alla polacca alla polacca powstał z inicjatywy trójki muzyków w trakcie ich studiów podyplomowych w Hochschule für Musik Köln.

Zwycięstwo w konkursach muzyki kameralnej: Concerto Barocco 2004 w Wuppertalu, Alte-Musik-Treff 2004 w Berlinie oraz Gothaer Reihe Historische Musik 2004/2005 w Getyndze, zaowocowało zaproszeniami na wiele ważnych festiwali takich jak Internationale Händel Festspiele (Getynga, Niemcy), Musikfestspiele Potsdam Sannsouci (Potsdam, Niemcy), Stockholm Early Music Festival (Szwecja), Festiwal Muzyki Dawnej (Warszawa), Merano Festival (Włochy), Barockfest Münster (Münster), Festival des Cathédrales de Picardie (Francja), Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Beethovenfest (Bonn, Niemcy), Musica Antica a Magnano (Włochy), Ekhof-Festival (Gota, Niemcy), Festival de Música Antiga de Tiana (Hiszpania), Musika Viva (Osnabrück, Niemcy) czy Festiwal Concentus Moraviae (Czechy).

Poza tym, alla polacca koncertował również w tak znanych ośrodkach jak Muzeum Instrumentów w Berlinie, Filharmonia w Kolonii, Zamek Królewski na Wawelu, Filharmonia w Luksemburgu czy Muzeum Lichtenstein w Wiedniu.

alla polacca dokonał nagrań zarówno dla Polskiego Radia, dla Westdeutsche Rundfunk oraz dla Bayrische Rundfunk.

Zespół koncentruje się głównie na kameralnej muzyce wokalno-instrumentalnej XVII i XVIII wieku. W zależności od repertuaru skład zespołu ulega powiększeniu o inne głosy lub instrumenty solowe.

Nagrody

  1. Marzec 2004 - 1 nagroda w konkursie zespołśw kameralnych - Concerto Barocco w Wuppertalu wraz z gambistą Klasem-Lennartem Spiesem.
  2. Czerwiec 2004 - 1 nagroda w konkursie muzyki dawnej Alte Musik-Treff w Berlinie wraz z gambistą Klasem-Lennartem Spiesem.
  3. Styczeń 2005 - 1 nagroda w konkursie Gothaer Reihe Historische Musik 2004/2005 w Getyndze wraz z kontratenorem Franzem Vitzthumem i wiolonczelistą Leonhardem Bartusskiem.